Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Zarezerwuj wizytę !
Dental Care Plus Konstancin-Jeziorna Stomatologia Dla całej Rodziny

Stomatologia estetyczna to dziedzina, która zajmuje się poprawą wyglądu uzębienia.

Wybielanie.

Jasne zęby są powszechnie akceptowanym symbolem zdrowia i urody. Proces wybielania nie uszkadza tkanek twardych zęba, dając jednocześnie rozjaśnienie koloru zębów. Nasi Pacjenci mogą wybierać spośród kilku metod wybielania zębów:

  • Wybielanie w domu.
  • Preparat wybielający (Nite White, Opalescense, Illumine) przekazywany jest pacjentowi do użytku domowego. Kuracja trwa około 7 – 10 dni.
  • Wybielanie w gabinecie. Jest to wybielanie w trakcie jednej wizyty, na zęby zakłada się specjalny żel , następnie naświetla się zęby przez 10 minut lampą Beyond, taki cykl powtarza się w trakcie wizyty 3 krotnie, uzyskując rozjaśnienie zębów o kilkanaście odcieni.

Wybielanie kombinowane.

Preparaty stosowane podczas tego zabiegu mają różne stężenie, a zabieg przebiega w dwóch fazach:

  • faza gabinetowa (jedno lub dwa spotkania po 30 min.),
  • faza domowa (4 – 5 dni).

Licówki.

Cienki płatek porcelany poprawiający wygląd zęba, wykonuje go technik na podstawie wycisku. Ząb szlifuje się tylko na powierzchni wargowej na głębokość ok. 0,8 mm.

Jest to bardzo precyzyjna praca przynosząca piękny i trwały efekt, wykonana w ten sposób licówka nie zmienia koloru, nie ciemnieje i nie przebarwia. Dzięki licówkom na wszystkie przednie zęby można uzyskać zęby imitujące do złudzenia zęby naturalne o idealnym kształcie i kolorze, nawet jeśli zęby własne były wcześniej przesunięte, wychylone czy cofnięte.