Implantologia

Implantologia

Zarezerwuj wizytę !
Dental Care Plus Konstancin-Jeziorna Stomatologia Dla całej Rodziny

Implantologia to najnowocześniejsza metoda uzupełnienia braków zębowych. Implant jest niewielką śrubką wykonaną z czystego tytanu, która po wszczepieniu w kość zastępuję korzeń zęba i spełnia wszystkie funkcje narządu żucia.

Implanty stosuje się w celu uzupełnienia braków zębowych:

  • brak pojedynczego zęba
  • brak kilku zębów
  • bezzębie.

Jaki jest przebieg leczenia ?

  • Wizyta konsultacyjna.

Po zapoznaniu się z oczekiwaniami pacjentów tworzymy indywidualny plan leczenia. Opiera się on na dokładnym badaniu stanu zębów i diagnostyce radiologicznej. W naszej pracowni RTG wykonujemy wszystkie wymagane badania (pantomogramy). Informują one nas o stanie kości i pozwalają na bardzo dokładne zaplanowanie leczenia implantologicznego.

  • Zabieg.

Standardowy zabieg wszczepienia implantu polega na minimalnym odsłonięciu kości, a następnie wykonaniu w niej otworu w celu wprowadzenia w to miejsce wszczepu. Po kilku miesiącach potrzebnych dla powstania odpowiednio silnego zrostu implantu z kością (w zależności od miejsca implantacji od 3 do 6 m-cy) na implantach wykonywane są nowe zęby. Dzięki skutecznym środkom znieczulającym zabieg implantacji jest całkowicie bezbolesny, a ewentualne dolegliwości pozabiegowe skutecznie uśmierzane są za pomocą powszechnie dostępnych środków przeciwbólowych.

  • Wykonanie zębów.

Ostateczne zęby wykonywane indywidualnie z porcelany przez technika pozwalają zrealizować wszystkie oczekiwania pacjentów dotyczące ich kształtu, wielkości, koloru (stopnia jasności). Nowe piękne, mocne na stałe zamocowane zęby, umożliwiają gryzienie wszystkich pokarmów dzięki czemu dają poczucie wyjątkowej satysfakcji.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, przez co jest całkowicie bezbolesny. Przed zabiegiem, pacjent proszony jest o wypełnienie kwestionariusza stanu zdrowia, wykonane zostaje zdjęcie pantomograficzne, oraz w jeżeli jest taka potrzeba tomografia komputerowa.

More Doctors From : Implantologia